Tayyip'e suç duyurusu

01 Ağu 2013
Ümraniye'de yaşayan bir vatandaş Başbakan Erdoğan hakkında "gürültü" nedeniyle suç duyurusunda bulundu. 
 
Ümraniye 1 Mayıs Mahallesi’nde oturan Metin Arslan, gece geç saatlerde çalan davullardan hep rahatsız olduğunu ancak bugüne kadar diğer inançlara saygı duyduğu için hiçbir girişimde bulunmadığını belirtti. Başbakan Erdoğan’ın Gezi Parkı eylemlerine destek vermek, kendisini protesto ederek istifaya davet etmek için tencere tava çalanların ihbar edilmesi çağrısını duyunca fikrini değiştirdiğini ifade eden Arslan, şunları söyledi:
 
“Başbakanın tavsiyesine uyarak hemen İstanbul Anadolu Adliyesi’ne gidip beni bizzat Başbakan Erdoğan’ın yönlendirdiğini, 1 aydır sabaha karşı çalan Ramazan davulundan şikayetçi olduğumu söyleyince adamlar şaşkına döndü. Beni hemen İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı özel soruşturma bürosuna gönderdiler. Orada Başbakan Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Yardımcıları, İstanbul Valisi, belediye başkanı ve Ümraniye belediye başkanı hakkında suç duyurusunda bulundum.”
 
Arslan sadece Erdoğan’dan değil, Başbakan yardımcıları, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’dan da şikayetçi oldu.
 
Alevi olduğunu ve oruç tutmadığını söyleyen Arslan, “Ramazan boyunca her gün sabaha karşı davul sesiyle uyanıyorum. Saat 6.00’da kalkıp işe giden birisi olarak ben bu durumdan şikayetçiyim. Bütün inançlara saygılıyım ancak  teknolojinin bu kadar ilerlediği bir dönemde sanki herkes oruç tutmak zorundaymış gibi hâlâ mahallelerde davul çalma yöntemine başvurulması gerçekten rahatsız edici bir durum.  Ben 1 aydır uyuyamıyorum. Bu yöntem gerçekten bir dayatma ve baskı aracına dönüşmüştür" dedi. 
 
Herkesi bu konuda hakkını aramaya çağıran Arslan, “Biz 12 İmam orucunu tuttuğumuzda kimseyi rahatsız etmiyoruz. Bizi de kimsenin rahatsız etmeye hakkı yok” diye konuştu.
 
Gezi Direnişi sırasında direnişe tencere tava çalarak destek verenler hakkında şikayette bulunmaları için insanları kışkırtan Tayyip Erdoğan bakalım bu konuda ne tepki verecek.
 
 
KAYNAK: Birgün Gazetesi
 
 
 
paylaş