Halk Gezi Parkı'na sahip çıkıyor

05 Tem 2013

Taksim Gezi Parkı mücadelesi ve dayanışması sürüyor. Halk, Gezi Parkı'na sahip çıkmaya devam ediyor. Bu Cumartesi (6 Temmuz 2013) Taksim Gezi Parkı'nın park olarak kalması, bütün halka açık olması için mücadele eden, gönlü Gezi Parkı'ndan yana olan herkes saat 19.00'da Taksim'de buluşacak.

Gezi Parkı direnişini mahallelerde, semtlerde forumlar kurarak, şehrinin ve ülkesinin sorunlarına tartışarak devam etten halkımız, Gezi Parkı Direniş'inde yaşanan şiddeti kınamak, polis saldırısında şehit olanları anmak ve Park konusunda mahkemenin verdiği kararı ilgililere yerinde tebliğ etmek için Taksim'de olacak.

Konu ile ilgili Taksim Dayanışması websitesinde, www.taksimdayanisma.org'da aşağıdaki açıklamayı yayınladı:

Parkımıza gidiyoruz Gezi Parkı’nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkını kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz.

Bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hâlâ bir aradayız.

Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.

Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hâlâ tüm Türkiye’de yaşanan şiddeti kınamak üzere 6 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00’da mahkemenin gerekçeli kararıyla Taksim’de buluşuyoruz.

Yaşasın dayanışmamız…

Her yer Taksim her yer direniş…

Taksim Dayanışması”

paylaş