TMMOB: “1 Mayıs’ta Taksim’deyiz!”

30 Nis 2013

Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 1 Mayıs Birlik, Mücadele, Dayanışma Günü üzerine bir basın açıklaması yaptı.

TMMOB 1 MAYIS‘TA ÜLKENİN TÜM ALANLARINDA, İSTANBUL‘DA TAKSİM‘DE OLACAK!

TMMOB 1 Mayıs‘ta işçi sınıfının birlik, mücadele, dayanışma gününde örgütlü olduğu her yerde alanlarda olacak. TMMOB İstanbul‘da da 1 Mayıs alanı Taksim alanında bulunacak!

DİSK ve KESK‘in bugün 25 Nisan 2013‘de ortaklaşa yaptığı çağrıya uyarak; İstanbul İl Koordinasyon Kurulumuzun yönlendireceği şekilde, İstanbul‘daki örgütlü yapımız; 1 Mayıs‘ta Taksim alanında olacak.

1 Mayıs‘ta ülkenin tüm 1 Mayıs alanlarında olduğu gibi TMMOB İstanbul‘da;

77 Bir Mayıs‘ında kaybettiklerimizin anısı ile birlikte Taksim‘de olacak...

Eşitlik, özgürlük ve adalet isteyen pankartlarımızla Taksim‘de olacak...

Gericiliğe ve ırkçılığa karşı daha fazla dik durmak için Taksim‘de olacak...

"Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Mücadelemiz" demek için Taksim‘de olacak.

Dünyadaki kardeşlerimizle birlikte bize dayatılan açlığı, yoksulluğu, sömürüyü, savaşı, gözyaşını ve acıyı yenmek için, kendi yaşamımızı ve geleceğimizi savunmak için Taksim‘de olacak.

Savaşa karşı barışın, kardeşliğin, bir arada yaşamın, adaletin ve dayanışmanın hüküm sürdüğü, halkların kardeşliğinin sağlandığı bir gelecek yaratma mücadelemizi kararlılıkla sürdürmek için Taksim‘de olacak.

TMMOB, emekten ve insandan yana tavır alan bir meslek örgütü olarak, mücadelesinin sıcaklığının büyüttüğü coşkusuyla, her zamankinden daha dik ve her zamankinden daha kararlı bir şekilde,  1 Mayıs‘ta örgütlü olduğu her yerde, İstanbul‘da Taksim alanında dost emek - meslek örgütleri ve demokrasi güçleri ile birlikte yan yana, omuz omuza alanlarda olacak.

Haydi Taksim‘e!

Haydi 1 Mayıs alanlarına!

Haydi 1 Mayıs‘a!

Mehmet Soğancı TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

paylaş