Enver Gökçe anısına şiir yarışması

04 Nis 2013

Edebiyat dergisi Kar, 19 Kasım 1981 tarihinde hayata veda eden 1940 kuşağının önemli şairlerinden Enver Gökçe anısına şiir yarışması düzenliyor.

Şairler, yarışmaya 2011-2013 yılları arasında yayınlanan kitaplarıyla katılabilecek. 2011-2013 yılları arasında yayınlanmış 'Toplu şiirler'le de ödüle katılmak mümkün. Yarışmaya son katılım tarihi ise 15 Ağustos.

Ödül, kitap ve yayına hazır dosya olarak iki dalda verilecek. Her dal için ödül tutarı 5 bin lira. Gerekirse jüri özel ödülü de verebilecek. Katılımcıların gerçek ad ve soyadlarını, kısa özgeçmişlerini katıldıkları yapıtın adıyla birlikte "leylasahin256@gmail.com" elektronik posta adresine bildirmeleri gerekiyor. Kitap ve dosyaların ulaştırılacağı posta adresi ise "Niyazi Yaşar P.K.32 Kartal/İstanbul" olarak açıklandı.

Ödüller, Eylül 2013'te İstanbul'da düzenlenecek bir törenle verilecek. Enver Gökçe'nin doğduğu yer olan Erzincan/Kemaliye'de ayrıca bir tören düzenlenecek.

Jüride ise Leyla Şahin, Yusuf Alper, Metin Cengiz, Metin Demirtaş, Hayrettin Geçkin, Tuğrul Keskin ve Kar dergisi adına Niyazi Yaşar yer alıyor.

paylaş