Taşeron işçi kendini yaktı!

02 Nis 2013

AKP’li Trabzon Belediyesi tarafından 12 Şubat'ta işten çıkarılan taşeron işçi Mustafa Canbakkal, belediye önünde üzerine benzin dökerek kendini yaktı.

1 Nisan günü belediye binasının önüne gelen Mustafa Canbakkal, elindeki pet şişede bulunan benzini üzerine döküp çakmakla kendini ateşe verdi. Bir anda alevler içinde kalan Canbakkkal'a özel güvenlik görevlileri yangın tüpüyle müdahale etti.

Korku içinde izleyen vatandaşlar da alevlerin söndürülmesi sonrasında Canbakkal'ın üzerine şişelerle su döktü, kartonları sallayıp vücudunu soğutmaya çalıştı.

Yanmış kıyafetleri görevliler tarafından çıkarılan Canbakkal, daha sonra ambulansla Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Canbakkal'ın sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisine devam edildiği belirtildi.

40 yaşındaki Mustafa Canbakkal, daha önce de belediye binasının çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunmuştu. Yaklaşık 25 metre yükseklikteki çatıdan önce AKP bayraklarını atan, işe alınmadığı durumda kendisini yakıp atlayacağını söyleyen Mustafa Canbakkal, Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın tarafından ikna edilmişti.

paylaş